В попередньому кроці Ви уже виконували прості операції з Документами Google.
Якщо вікно з доступом до сервысыв не з'явилось, натисніть справа зверху посилання Настройки -> Настройки аккаунта Google.
Даний сервіс додається до Вашого аккаунту аналогічно розглянутим на попередньому кроці.
Після успішного додавання даного сервісу він стане доступним в секції "Мої продукти" Вашого аккаунту.
За допомогою посилання "Параметри/Настройки" можна додатково внести зміни в налаштування аккаунту і документів. Якщо Ви будете використовувати лише документи, створені за допомогою Google-docs, то розмір Вашої папки не буде обмежуватись, для зберігання документів сторонніх імпортованих форматів (*.DOC, *.PDF, *.JPG) розмір файлового вмістилища становить 1Gb, який всього за $5 на рік можна розгорнути до 20Gb.
Зовнішній вигляд сервісу Документи (Рис.6)
Рис. 6
Операції над файлами (перейменування, видалення і т.д.) здійснюються у верхньому меню вікна (файл має бути помічений прапорцем), або за допомогою контекстного меню (права кнопка миші). При потребі перемістити файл до іншої папки його можна туди просто перетягнути.
Як видно з Рис. 6 у Google-docs є можливість створювати: текстові документи, електронні таблиці, презентації, форми опитування, малюнки.
Щоб створити файл потрібно натиснути кнопку "Створити новий" зверху зліва у вікні файлового менеджера і вибрати потрібний тип файла.
Розглянемо створення файла презентації.
Після вибору типу файла бажано одразу налаштувати його тему: Формат -> Параметри презентації -> Змінити тему. Якщо Ви бажаєте щоб презентація містила фонове зображення: Формат -> Параметри презентації -> Змінити тло -> Вставити зображення.
Редагування вмісту текстових блоків, їх розміри/позиція є аналогічним іншим офісним додаткам. Управління слайдами здійснюється за допомогою контекстного меню в області сортувальника слайдів (зліва), або за допомогою пункта меню Слайд.
Форматування шрифтів (кегль, накреслення), іх ефектів а також вирівнювання здійснюється за допомогою панелі інструментів Рис. 7.
Рис. 7
Укорінення об'єктів здійснюється у меню Вставити.
Для налаштування анімації у презентації Google-docs потрібно клацнути правою кнопкою на межі виділеного об'єкту і з контекстного меню виблати пункт "Покроковий показ" Рис. 8
Рис.8
Для налаштування порядку "анімації" потрібно клацнути на прямокутнику з годинником (цифра показує, яким по порядку буде відображено на слайді даний об'єкт) і вибрати потрібну цифру із списку. Для відміни анімації для певного об'єкту потрібно, проробивши аналогічні дії, вибрати з контекстного меню команду "Прямий показ".
Оскільки така презентація буде мережевою (без аудіосупроводу доповідача), бажано залишити до неї певні нотатки. Зробити це можна скориставшись посиланням, що з'явиться справа внизу слайда (Рис. 9)
Рис. 9
Перегляд презентації здійснюється: Переглянути -> Почати презентацію.
Файл -> Зберегти та закрити призведе до описаних дій. В головному вікні Google-docs Ви можете помилуватись Вашим першим файлом, створеним у цій системі.
Щоб продемонструвати результат Вашої роботи іншим, або розмістити його на власном сайті клацніть по файлу презентації правою кнопкою миші і з контекстного меню виберіть пункт Спільний доступ -> Отримати посилання для спільного доступу. Для отримання посилання виконайте кроки 1 і 2 на Рис. 10 якщо плануєте тільки демонстрацію, і додатково 3, якщо бажаєте, щоб глядачі могли змінювати Вашу презентацію.
Рис. 10
Завдання 3.
Продумайте цікаву проблему, яка могла б стати частиною Вашого майбутнього проекту і реалізуйте її у вигляді презентації.
Ваша презентація не повина перевищувати 6 слайдів і складатись за схемою:
1. назва, автор/и;
2-3. гіпотеза/план дослідження;
4. дослідження;
5. висновок;
6. використані джерела.
Збережіть посилання на Вашу презентацію і внесіть його у відповідну колонку таблиці
Комментариев нет:
Отправить комментарий